Čínská kometa Realme si pomalu začíná podmaňovat i fanoušky u nás a v poslední době zatápí dříve dominantním kusům od konkurenčního Redmi. Ve střední třídě se jim prostě daří a takový GT Master Edition patří k nejlepším kouskům v poměru cena/výkon. Už v únoru bychom se ale měli dočkat nové hlavní řady určené do midrange kategorie v podobě modelů Realme 9. Už před pár dny se ve Vietnamu představila první vlaštovka s Realme 9i a další budou brzy následovat. A dnes se na webu objevily už i první rendery s designem Realme 9 Pro.

Jako obvykle pochází z dílny šikulů z Onleaks a s vysokou mírou pravděpodobnosti tak budou velmi přesné. Design Realme 9 Pro tak bude velmi podobný modelu 9i a využívá tak klasického “průstřelu” displeje v levém horním rohu pro umístění selfie kamerky. Rámečky vypadají poměrně tenké a na zádech pak máme možnost lehce vystupující modul zadního fotoaparátu. V něm se nachází trojice senzorů a samozřejmě také LED blesk. Telefon by pak údajně měl být k dispozici v barvách Midnight Black, Aurora Green a Sunrise Blue.

A k renderům jsme také dostali i soupis všech hlavních parametrů telefonu. Realme 9 Pro by tak mělo dostat 6.59-palcový 120 Hz displej a vzhledem k integrované čtečce otisků prstů půjde určitě o AMOLED panel. Procesorem pak má být Snapdragon 695 5G, který doplní až 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Trojitý hlavní fotoaparát má mít 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx senzory a selfie kamerka 16 Mpx. Baterie s kapacitou 5000 mAh pak určitě bude mít i poměrně rychlé nabíjení. Teď už jen slušná cena a další hit značky je na světě.