Nabíjení telefonů čím dál tím víc zrychluje. Na trhu dnes najdeme telefony, které podporují skutečně velmi rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Výjimkou není ani 160 W nabíjení, které loni předvedla značka Infinix nebo 200 W technologie HyperCharge společnosti Xiaomi. Je ale pravdou, že ani 160 W nabíjení a ani 200 W nabíjení se zatím komerčně nepoužívá. Bezpečnostní rizika jsou zatím stále výrazně vysoká.

Jak může vypadat brzká budoucnost extrémně rychlého kabelového nabíjení s výkonem 200 W nastínil na čínském Weibo tipař Digital Chat Station. Tipař uvádí, že momentálně takto rychlé nabíjení řeší společnosti Xiaomi a Oppo. Testují jej pro komerční využití a výsledky se mohou dostavit už brzy. Je prý pravděpodobné, že některý z budoucích telefonů jedné či druhé společnosti bude takové nabíjení dostane. A pokud ne, tak aspoň na trh půjde samostatný 200 W nabíjecí adaptér.

Připomeňme, že například 200 W kabelové nabíjení, které loni demonstrovala společnost Xiaomi na telefonu Mi 11 Pro dokázalo nabít 4000 mAh baterii z nuly na 100 % za pouhých 8 minut. Přitom na 50 % to této super rychlé technologii trvalo jen 3 minuty a na z nuly na 10 % se telefon nabil za rekordní 44 sekundy. Tato rychlost je alespoň papírově ohromující, ale rizika při nabíjení jsou velká a také baterie dostává pořádně zabrat. Je tedy potřeba rizika a přehříváni minimalizovat, a to to chce svůj čas. Proto si ani známý tipař netroufá odhadnout, kdy se tato technologie, případně 200 W nabíječka, objeví na trhu.