Kromě dvojice modelů hlavní řady a mýtické Ultra verze se bez pochyb dříve nebo později dostane i na Xiaomi 12 Lite. Představení odlehčeného modelu Xiaomi 12X sice tímto přesvědčením na chvíli zahýbalo, ale jde přece jen stále o výše postavený telefon. Lite modely vždy mířily do čistě střední třídy bez nějakých výraznějších ambicí. Novinka by tak měla navázat na minulé generace a znovu nabídnout solidní parametry zabalené v lehkém a tenkém těle telefonu. A její představení by podle všeho už mělo pomalu být na spadnutí.

Ostatně Xiaomi 12 Lite už prošlo i certifikací EEC, kde je zaknihováno pod modelovým číslem 2203129G. Certifikace samotná ale bohužel zatím neodhalila žádné další parametry chystaného kousku. Před časem se sice vynořily konkrétní hlavní specifikace telefonu, ale ty zatím nebyly potvrzeny z dalších zdrojů. Podle nich měly být k dispozici hned dva modely Xiaomi 12 Lite, kde globální základní model doplní ještě Zoom varianta čistě pro potřeby čínského trhu. Ta by věrna svému názvu nabídla navíc telefoto senzor fotoaparátu, který by doplnil hlavní a ultra-wide senzory.

Drobný pokrok by měl nastat i s displejem, kde se hovoří o FullHD+ panelu se 120 Hz a asi málokdo pochybuje, že půjde o AMOLED. Na druhou stranu zmíněný procesor Snapdragon 778G by byl možná pro někoho zklamáním. Objevil se totiž už v Xiaomi 11 Lite 5G NE a Lite 5G dokonce mělo Snapdragon 780G. Ale ve změti názvů se zapomíná, že původní Xiaomi 11 Lite mělo jen Snapdragon 732G… Nemluvě o tom, že Qualcomm v podstatě momentálně nemá ve střední třídě stejně nic lepšího. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.