V letošním roce se segment herních telefonů opět rozroste o několik zajímavých kusů. Své polínko do ohně přiloží i společnost Lenovo a podle všeho to bude už brzy. Hodlá totiž rozšířit svou produktovou řadu Legion o model Lenovo Legion Y90. Sice nepůjde o vlajkový stroj, ale jeho specifikace jsou velmi zajímavé a řadí jej mezi prémiová zařízení.

Společnost Lenovo už nedávno poslala do světa oficiální promo video, kterým chtěla upozornit na design modelu Lenovo Legion Y90. Ten nenechá nikoho na pochybách, že je telefon primárně orientovaný na hraní mobilních her. Zároveň s videem tipaři odhalili i něco málo parametrů, které dnes rozšíříme o další. Legion Y90 je podle stránek MySmartPrice zanesen v databázi certifikačního úřadu 3C, což pomůže odhalit, jak rychlé nabíjení podporuje.

Chystaný telefon má v databázi 3C kódové označení L71061. Z výpisu pak dále plyne, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68,2 W. K této informaci ještě zopakujme, co zatím o modelu Legion Y90 víme. E4 AMOLED displej má úhlopříčku 6,92 palce, takže jde skutečně o velký telefon. Vysoká je i obnovovací frekvence obrazovky, která dosáhla až na 144 Hz. Vzorkovací frekvence je 720 Hz a displej má i certifikaci pro režim s nízkou emisí modrého světla. Víme i to, že chystaný herní stroj pohání procesor Snapdragon 888 a výrobce přidal i technologii Double Engine Air Cooling. Najdeme zde i dva porty USB-C a hlavní fotoaparát uložený uprostřed zadního panelu. Specifikace ale zatím odhadují jen tipaři a od Lenova dosud nepřišlo žádné oficiální potvrzení.