Společnost Huawei už nějakou dobu nepatří mezi hlavní tahouny evropského trhu s chytrými telefony. Přesto se nevzdává a dál pokračuje v produkci. Například na konci loňského roku v Číně vydala malý skládací telefon P50 Pocket. Dnes jej společně s modelem P50 Pro představí také globálním zákazníkům. Zároveň ale připravuje i další telefon, který už koncem roku 2021 prošel certifikací Tenaa. Certifikační výpis byl nyní doplněn a proto je pravděpodobné, že chytaný telefon může výrobce už brzy představit na čínském trhu. Tipaři dokonce odhadují, že k uvedení dojde ještě v tomto měsíci.

A jaké specifikace můžeme podle doplněného Tenaa výpisu očekávat? Obchodní název telefonu společnosti Huawei zatím neznáme, ale ve výpisu figuruje s kódovým označením JLN-AL00. Má LCD displej s úhlopříčkou 6,78 palce a rozlišením 2388 × 1080 pixelů. Tenaa uvádí, že má pět kamer, což znamená, že hlavní fotoaparát má čtyři senzory a jeden snímač zbývá na přední kameru. Snímače hlavního fotoaparátu prý mají rozlišení 108 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Vpředu najdeme 16 MPix snímač.

Telefon pohání nespecifikovaný osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz, který doplní 8 GB operační paměti a 128 GB, případně 256 GB interního úložiště. Vzhledem k tomu, že víme jak je na tom Huawei s Androidem asi nepřekvapí, že chystaný stroj běží na systému Harmony OS. Rozměry zařízení jsou 164,64 ×75,55 ×7,94 mm při hmotnosti 191 gramů. Baterie má kapacitu 3900 mAh a podle 3C certifikace podporuje 66 W nabíjení. Snímač otisků prstů leží na hraně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.