Dva základní modely řady Xiaomi 12 se už vesele prodávají na čínském trhu, ale na nejvyšší model Ultra stále ještě čekáme. Dočkat bychom se měli teoreticky někdy v únoru nebo březnu, ale oficiálního zatím stále nemáme v podstatě nic. Dokonce se nějaký čas spekulovalo, že Xiaomi 12 Ultra přejde plně do designové řady MIX. To by se ale nakonec s největší pravděpodobností stát nemělo a vše tak zůstane při starém. Možná se ale telefon ukáže s modely MIX na společné představovačce, protože se potichu hovoří právě o březnovém termínu. Ale to jsou samozřejmě jen pusté spekulace.

Od Ultra se opět očekává atak na trůn mobilní fotografie, kde jeho předchůdce v srpnu vystřídal Huawei P50 Pro. Legendární čínský „leakster“ Digital Chat Station dnes lehce přiložil pod kotlem spekulací, protože se dotkl právě tématu fotoaparátů u Xiaomi 12 Ultra. Podle jeho slov tak dostaneme stejné rozlišení trojice senzorů (původně se spekulovalo o čtyřech), jako u minulé generace. Takže by sestava měla znovu být 50 Mpx hlavní + 48 Mpx širokoúhlý + 48 Mpx periskopický senzor. To ale samozřejmě automaticky neznamená nutně stejné senzory i typově.

Nabízí se tak využití třeba Sony IMX707 jako u Xiaomi 12 Pro, případně Sony IMX766. A nesmíme zapomínat ani na možnou certifikaci LEICA. Velmi podobné foto-vybavení se ostatně očekává i od MIX 5 a MIX 5 Pro, ale ty by teoreticky měly dostat ještě 48 Mpx selfie kamerku integrovanou přímo pod displej. Xiaomi 12 Ultra bude asi klasičtějšího střihu a podle posledních zpráv se nakonec nedočkáme ani malého sekundárního displeje na zádech. Ten by tak měl zůstat jen drobným výstřelkem minulé generace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.