Pořídit v dnešní době solidní dron nemusí nutně být ani příliš nákladná záležitost. Levné kousky čínské provenience už dávno nejsou jen “šunty” a pro začátečníka, či nenáročného uživatele stačí i model za pár stovek. Jeden takový pro vás máme i dnes, protože se na e-shopu Cafago urodila jedna zajímavá slevová akce. V té je k sehnání právě šikovný skládací dron se slušnými parametry a bohatou doplňkovou výbavou. A cena bez pochyb potěší, protože vypláznete opravdu jen několik set korun českých.

Ačkoliv je dron inzerován jako se 4K kamerkou, tak jde o drobný marketingový trik. Kamerka totiž zvládá 4K jen v rozlišení fotografií, záznam videa je pak “jen FullHD. Ale za ty peníze asi nikdo nic jiného nečeká. Dron má skládací design, takže je jednoduše přenosný a můžete ho tak vzít skoro kamkoli. Navzdory malým rozměrům má ale slušnou 1800 mAh kapacitu baterie, která by měla stačit na 10-13 minut letu. Samozřejmostí jsou i pokročilé funkce jako headless režim, vyhýbání překážkám, start a přistání jedním tlačítkem, podpora gesty nebo plánování trasy.

Potěší i poměrně bohaté příslušenství, protože kromě dronu samotného dostanete i brašnu, dálkové ovládání, náhradní vrtule nebo obloukové ochrany. Na výběr je pak mezi černou, šedou a oranžovou barvou létavce. Momentálně se tenhle šikovný skládací dron nachází v bleskových prodejích na e-shopu Cafago jen za 29.53 euro. Případně si můžete připlatit na 30.42 euro a vzít o fous lepší verzi se dvěma kamerkami.