Fanoušci (nejen) Samsungu dnes byli natěšeni na představení nového křemíkového zázraku, protože jako hlavní chod měl být uveden nový čipset Exynos 2200. Od toho se čekají malé zázraky, protože jde o premiéru AMD v mobilním prostředí. Takže minimálně grafický výkon by měl být zajištěn. Nadšenci se už přímo klepali na srovnání s konkurenčními produkty od Qualcommu nebo Mediateku, případně i porovnáním s jablečnými procesory. Na vše si ale budou muset minimálně na čas zajít chuť, protože korejská firma dnes bez velkých cavyků plánovanou prezentaci zrušila.

Varovným signálem bylo už podezřelé ticho ohledně samotné představovačky v posledních dnech. A Samsung dokonce pro jistotu ze sociálních sítí smazal veškeré zmínky o plánovaném uvedení řady Exynos 2xxx. Vše pak dnes potvrdil i renomovaný čínský “leakster” Ice Universe na Twitteru. Ten si také hned přisadil i s novinkami o problematickém vývoji Exynosů během minulého roku. Ostatně právě on před pár dny přišel se zdrcující kritikou výkonu Exynos 2200, který podle jeho zdrojů konkurenci nebude stačit. Že by měl pravdu a v Samsungu se rozhodli ještě na všem zapracovat ?

Odklad ale s největší pravděpodobností stejně reálný výkon moc nezlepší. A “jobovkám” ještě není konec, protože údajně neblahý osud potkal i další z vyvíjených procesorů, Exynos 1200. Ten měl být původně představen už v listopadu a do budoucna se s ním počítalo jako základ pro Galaxy A53 nebo Galaxy M33. Podle čínského experta byl ale celý projekt v podstatě zrušen, takže ne jen pouze odložen. Divize Samsungu zodpovědná za čipsety Exynos tak opravdu neprochází zrovna šťastným obdobím. Tak snad se dočkáme aspoň toho Exynos 2200 s grafikami AMD…