Společnost Xiaomi se prosadila v segmentu herních smartphonů se svou značkou Black Shark. Začátkem loňského roku společnost představila řadu Black Shark 4 s procesorem Snapdragon 888, 144 Hz displejem a 120 W nabíjením. Zhruba za půl roku debutovaly i modely 4S a 4S Pro s displejem citlivým na tlak. A ani letos nebudeme o tyto populární herní stroje ochuzeni, protože v přípravách je řada Black Shark 5. Jejich vývoj nás zajímá i z toho důvodu, protože se proslýchá, že společnost Tencent Group má v plánu značku Black Shark koupit.

Každopádně o chystané herní stroje se už pomalu začínají rozepisovat i tipaři. Jeden z nich, nám dobře známý Digital Chat Station, na Weibo prorokuje, jaké parametry může řada Black Shark 5 obnášet. Tipař uvádí, že v sérii jsou dva telefony s interními označeními Katyusha a Patriot. Navíc telefon s kódovým označením KTUS-A0 je už zaevidován u i čínského úřadu MIIT, který tímto potvrdil jeho existenci.

Tipař také popisuje, že řada Black Shark 5 dostane několik významných vylepšení, jako je nový výkonný procesor, velká baterie a nejnovější operační systém. Abychom byli konkrétnější, jde o Snapdragon 8 Gen1 a systém Android 12 s nadstavbou JoyUI. Dvoučlánkový akumulátor má prý celkovou kapacitu 4600 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W. To ale platí pro standardní verzi telefonu. Pro verze má prý 5000 mAh baterii, 120 W nabíjení a také ji pohání Snapdragon 8 Gen1. Má údajně i 6,8 palcový AMOLED displej s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Termín uvedení této série si ale tipaři zatím netroufají odhadnout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.