Čínský gigant Huawei zakusil v poslední době bezprecedentní pád ze slávy, za kterým stojí samozřejmě především dopady amerického embarga. Pohromami stíhaná společnost to ale zdaleka nevzdává a i v minulém roce představila několik fantastických nových telefonů. Ty byly ale primárně určeny jen pro domácí čínský trh. Ale firma nevzdává ani boj na globálním kolbišti a tak by zítra 12. ledna měla naservírovat dvě hlavní lahůdky P50 Pro a P50 Pocket i globálním zákazníkům. Tedy včetně těch evropských, i když netušíme, zda se vše bude týkat přímo i českého trhu.

Jako první asi přijde na řadu aktuální vlajková loď Huawei P50 Pro. Ta kvůli americkým sankcím bohužel nebude umět 5G a spokojit se tak budeme muset jen se 4G verzí Snapdragonu 888. A samozřejmě i klasickou absencí služeb Google. Na druhou stranu dostaneme parádní mobilní fotoaparát, který hned po vydání dokázal znovudobýt prestižní trůn DxOMarku a vyhřívá se na něm dodnes. Potvrzený už máme i začátek prodejů pro německý trh, kde vše vypukne 26. ledna. Jen zatím neznáme nasazenou cenu. Už ta čínská začíná na 926 dolarech, takže kde se zastaví ta globální…

Druhou chuťovkou pak bude stylový ohebný Huawei P50 Pocket. Ten je velmi čerstvou novinkou, protože byl i v Číně uveden jen těsně před Vánoci. Jedná se o véčkový ohebný model s velmi vytříbeným designem, který je opravdu potěchou pro oko. K zahození ale není ani výbava s velmi nadějnými fotoaparáty. Jen se asi v případě zájmu zájemci prohnou ještě více, než u vlajkového modelu P50 Pro. Pocket totiž v Číně začínal na lidových 1410 dolarech. Tak zítra !