Slavná „žiletka“ od Motoroly se dočkala znovuoživení s nástupem ohebných telefonů před zhruba dvěma roky. Na solidní úspěch první ohebné Motoroly RAZR ale loni nenavázal model RAZR 5G, který z mnoha důvodů fanoušky příliš nezaujal. Mateřské Lenovo ale silná značka nenechá jen tak chladnými a samozřejmě pracují i na nové generaci. Už to dokonce i oficiálně potvrdil generální manažer čínské mobilní divize firmy, pan Chen Jin. Třetí generace Motorola RAZR 3 je tak podle všeho na spadnutí a dočkáme se asi někdy v půli roku.

Šikulům z XDA Developers se podařilo získat i údajné parametry tohoto telefonu, i když samozřejmě z neoficiálních zdrojů. RAZR 3 by tak prý konečně měl být vlajkovým modelem i výbavou, protože má mít pod kapotou Snapdragon 8 Gen 1. To je pořádný krok k lepšímu oproti midrange předchůdcům, které sázely na Snapdragon 710, respektive Snapdragon 765G. Štědré mají být i porce pamětí, protože se má telefon dostat na trh až se 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Jako vždy budeme zvědavi, jak se v drobném „véčkovém“ těle vyřeší chlazení nenažraného procesoru.

Hlavní displej by měl mít AMOLED panel s FullHD+ rozlišením, poměrem stran 20:9 a 120 Hz, ale přesné rozměry jsou zatím neznámé. Pravděpodobně dojde také i na menší sekundární displej. Selfie kamerka bude tentokrát v „průstřelu“ a mělo by jít o 32 Mpx senzor od Omnivision. Ti dodají i hlavní 50 Mpx OV50A kamerku, spolu s 13 Mpx ultra-wide a makro čočkou. Baterie má údajné mít 2800 mAh kapacitu, což na dnešní dobu opravdu není mnoho. Vše pak zastřeší Android 12. Datum představení je předběžně tipováno na červen a cena vzhledem k výbavě asi nebude zrovna nízká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.