Společnost Xiaomi podle všeho připravuje další telefony do své řady Mix. Konkrétně jde o modely Xiaomi Mix 5 a Xiaomi Mix 5 Pro. Pokud jsou odhady tipařů správné, mohlo by na jejich uvedení dojít už v březnu/marci letošního roku a jako vždy půjde zajímavé stroje se zajímavými parametry. Například o standardním modelu Mix 5 tipaři tvrdí, že dostane vylepšenou kameru uloženou pod displejem. Ovšem o verzi Mix 5 Pro se zatím na síti moc nemluvilo.

Dnes nové informace o modelu Xiaomi Mix 5 Pro přinášejí stránky Xiaomiui s tím, že telefon prý dostane proprietární ISP čip Surge C2. Připomeňme, že první ISP čip Surge C1 vydala společnost Xiaomi loni společně se skládacím telefonem Mix Fold. ISP čip Surge pracuje nezávisle na použitém procesoru a je zodpovědný za zpracování signálu fotoaparátů. Dále za vylepšení autofokusu, expozice a vyvážení bílé. Druhou generací tohoto čipu ale Xiaomi údajně osadí jen model Mix 5 Pro a foto výbava tak bude jediným výraznějším rozdílem mezi standardní a Pro verzí chystaných telefonů řady Mix 5.

Ve zprávě také najdeme zmínku o hlavních fotoaparátech obou chystaných telefonů Mix. Oba modely prý mají 48 MPix přední kameru, jaký typ senzoru ovšem Xiaomi použije není známo. Primární senzor hlavních fotoaparátů má 50 MPix a podporu OIS a další dva snímače mají rozlišení 48 MPix. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední pak jako teleobjektiv. U standardní verze podporuje dvojnásobný optický zoom a u Pro verze pětinásobný optický zoom a OIS. V případě primárního 50 MPix senzoru může jít buď o Sony IMX707 a nebo Sony IMX766. Opět podotýkáme, že jde jen o odhady tipařů, které zatím nejsou potvrzené.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.