Před pár dny jsme se dozvěděli, jak vypadá chytaný herní telefon Lenovo Legion Y90, a to přímo z oficiálního promo videa. Víme ale, že Lenovo kromě nového herního telefonu chystá i herní tablet, což je jistě zajímavý počin. Herních tabletů je totiž na trhu pomálu a v případě společnosti Lenovo jde historicky o první herní zařízení tohoto typu. Herní tablet má název Lenovo Legion Y700 a první zmínka o jeho přípravách padla už na konci loňského roku.

V té době už Lenovo svůj herní tablet Lenovo Legion Y700 začalo interně testovat. A následně se na síti objevily jeho první fotky. O parametrech se ale dovídáme až nyní. Některé ze specifikací najdeme na stránkách XDA Developers a nebo i na čínské síti. Podle čerstvých informací má tablet 8,8 palcový displej s rozlišením 2560 × 1600 pixelů. S nejvyšší pravděpodobností jde o LCD panel. Obrazovka podporuje 100 % barevný gamut DCI-P3, obnovovací frekvenci 120 Hz a vzorkovací frekvenci 240 Hz.

Je určitě zajímavé i to, že v rámci procesoru výrobce sáhl po čipsetu Snapdragon 870. Loni Snapdragon 870 poháněl mnoho telefonů střední třídy a vlastně i letos může stále nabídnout slušný výkon za rozumnou cenu. Tablet dále dostane reproduktory JBL a podporu Dolby Audio a Dolby Vision. Z fotek, které už na síti také kolují můžeme vidět, že na jedné z hran je port USB-C a na zadním panelu je fotoaparát, zřejmě jen s jedním snímačem. Neměla by chybět ani možnost změny poměru stran na 21:9. Zatím ale není jasné, zda Lenovo vydá tablet jen na čínském trhu a nebo jej pošle i na některé další trhy.