Značka Redmi už potvrdila, že připravuje telefony řady Redmi K50 a navíc ohlásila, že je oficiálně představí v průběhu příštího měsíce. Dokonce i tipaři se už o tyto telefony nějakou dobu zajímají, protože modely série K patří k velmi oblíbeným. Na konci loňského roku se na síti nejčastěji objevovaly informace o herním modelu Redmi K50 a dnes je ten správný čas podívat se i na telefon Redmi K50 Pro, respektive na to, jak by mohl vypadat.

Design

Na síti jsou nyní k vidění jak první renderované snímky telefonu Redmi K50 Pro, tak i fotky jeho ochranného pouzdra. Z nich pak můžeme odvodit celkový vzhled a uspořádání hlavního fotoaparátu. Jednoduše můžeme říct, že vzhled celkem ničím nepřekvapí. Je to prostě taková klasika. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké, brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Obdélníkový modul hlavního fotoaparátu leží v levém horním rohu zadního panelu. Opticky je rozdělený na dvě části, kdy v té horní jsou tři snímače a ve spodní části je horizontálně situovaný podlouhlý LED blesk. Pod bleskem je popisek, který upozorňuje na podporu AI a na primární 64 MPix senzor. Stejnou konstrukci hlavní kamery potvrdil i snímek ochranného pouzdra.

Odhadované parametry

Vzhled telefonu je jistě pro mnohé důležitý, ale určitě důležitější jsou parametry. I na ně se dnes podíváme, protože tipaři přece jen něco málo už na síť pustili. Stručný souhrn specifikací najdeme například na stránkách Xiaomiui. Podle nich má Redmi K50 Pro 6,67 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Obnovovací frekvence je dynamická a lze ji nastavit od 60 Hz přes 90 Hz až po 120 Hz. Snímač otisků prý najdeme v tlačítku napájení. Telefon má pohánět procesor Snapdragon 8 Gen1 a baterie má kapacitu 4700 mAh s podporou 120 W nabíjení. Nechybí ani kapalinový systém chlazení.

Hlavní fotoaparát je poskládaný z již zmíněného primárního 64 MPix senzoru Sony IMX686. Doplní jej 13 MPix širokoúhlý objektiv OV13B10 a 2 MPix snímač GC02M1, případně 8 MPix makro senzor OV08A10. Co se operačního systému týče, tipaři počítají s tím, že to bude Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Zatím jde ale jen o odhady tipařů, které výrobce nepotvrdil.