Milovníci kompaktních telefonů to momentálně na trhu nemají zrovna jednoduché. Zvětšování úhlopříček se už sice v podstatě zastavilo, ale jen díky limitům průměrných lidských kapes. Opravdu obří tabletové displeje tak přináší až ohebné modely telefonů. Na druhé straně je ale poměrně pusto a prázdno, protože najít slušně výkonný nový telefon pod 5 palců (v podstatě už i pod 6 palců…) je úctyhodný detektivní výkon. V podstatě jedinou alternativou jsou kompaktní jablečné verze iPhone. A nový iPhone SE 3 by podle všeho měl být opravdu za rohem.

Podle renomovaného novináře agentury Bloomberg, Mark Gurmana, bude nový iPhone SE 3 opět představen veřejnosti na jaře. Podle jeho slov by se mělo jednat o březnový nebo dubnový termín. Ve svých předpovědích se tento pán obvykle nemýlí, takže se mu dá s velkou pravděpodobností plně věřit. Jablečná konference WWDC 2022 bude prý i letos znovu online, protože Apple s návratem k offline akcím zrovna nespěchá. Ale sledovanost bude určitě díky loajální fanouškovské základně masivní jako vždy.

iPhone SE 3 by měl opět sázet na zavedené pořádky, protože by se po designové stránce mělo jednat v podstatě o iPhone 8. Změny ale budou samozřejmě uvnitř, kde bychom měli dostat výrazně modernější hardware. Ale to asi nikoho nepřekvapí, protože iPhone 8 má přece jen už hezkých pár let. Novinka by měla opět přinést velmi kompaktní 4.7-palcový HD displej, pravděpodobně bez vyšší obnovovací frekvence. Procesor Apple A15 Bionic nabídne i podporu 5G sítí a podpoří ho 3 GB RAM a 128 / 256 GB vnitřní paměti. Dále pak zákazník dostane 12 Mpx fotoaparáty a 1821 mAh kapacitu baterie. Jen ta americká cena 400 dolarů mu u nás nezůstane…