Máme tu další neděli v novém roce a s ní i naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny. Ani nový rok na ní nic nemění a proto i letos vás budeme zásobit tipy na pokud možno praktické a zároveň levné gadgety čínské provenience.

Podobně jako v minulém dílu vám i dnešní Vychytávky z Číny nabídnou směsici tří různorodých produktů. Všechny tři ale najdou své uplatnění v domácnosti a za nízkou cenu se mohou stát dobrými pomocníky. Máme tu něco pro kuchaře, něco pro zabezpečení dveří a nebo i kol a také praktický koš na odpadky. Takže pojďme na to.

Digitální kuchyňská váha

Asi každý, kdo alespoň jednou pekl buchty nebo koláče, musel sáhnout po kuchyňské váze. Je sice pravda, že některé recepty zvládneme i bez ní, ale u jiných zase potřebujeme mít suroviny odvážené přesně na gramy. Doby vah s miskami a závažím jsou dávno za námi a velmi dobrou náhradou jsou váhy digitální. Tato digitální váha značky Hoto má vážící plochu z tvrzeného skla. LED displej zobrazuje navážené hodnoty s přesností 0,1 gramu. Výhodou je i to, že suroviny můžete odvážit v nádobě, ve které je pak budete zpracovávat. Váha navíc umožňuje i odměření objemu tekutin v mililitrech a jednoduché přepínání mezi jednotkami hmotnosti a objemu. Váhu lze spárovat s telefonem přes Bluetooth 4.0. V nabídce e-shopu Aliexpress je nyní váha Hoto ve slevě za 31,99 dolaru.

Chytrý visací zámek

Podobně jako digitální kuchyňské váhy nejsou ani chytré zámky žádnou velkou novinkou na trhu. Ale jednoznačně jde o praktickou záležitost, která dokáže solidně zabezpečit kde co. Můžeme jimi zamknout sklepní kóje, kola, skříně nebo třeba i kufry. To vše platí i pro tento chytrý visací zámek se snímačem otisků prstů. Lze jej přes Bluetooth propojit s telefonem a dobíjet přes USB port. Navíc do jeho paměti můžeme uložit až deset různých otisků a reakce biometrického snímače je pouhá 1 sekunda. A ani jeho aktuální cena ve slevě není nijak závratná a můžete si jej pořídit jen za 29,59 dolaru.

Voděodolný odpadkový koš

Posledním vychytávkovým tipem je odpadkový koš. A ne ledajaký. Je voděodolný se senzorem pro automatické otvírání. Díky svému úzkému profilu se výborně hodí do koupelen nebo na toaletu. Ale ostudu určitě neudělá ani v kuchyni. Jeho voděodolnost zajišťuje certifikace IPX5. Obsah koše je zhruba 13 litrů, případně 16 litrů. Cena koše ve slevě začíná na 26,51 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.