Před pár dny byla na čínském trhu uvedena řada Realme GT 2. V sérii najdeme dva modely se zajímavou výbavou a také designem a vlastně ani jejich cena není nijak závratná. Už v den představení výrobce naznačoval, že je v dohledné době pošle i na globální trh, ale přesný termín neoznámil. Včera šly oba telefony v Číně do prodeje a zájem o ně je obrovský.

Dost možná právě proto viceprezident Realme, pan Madhav Sheth, opět potvrdil pro stránky Android Authority, že řada Realme GT 2 je už nyní připravena pro globální trhy. Respektive konkrétně zmínil evropský a indický trh. Doslova řekl: „Už brzy připravíme globální spuštění řady GT 2. Už brzy o nás uslyšíte i v Evropě.“ To je sice hezké, ale ani po tomto prohlášení netušíme, kdy přesně Realme telefony v Evropě představí. Nicméně je jisté, že evropské uvedení proběhne až po představovačce v Indii. Přece jen indický trh je pro značku Realme stěžejní. Sheth dále uvedl, že letos chtějí představit i novou řadu tabletů s Androidem a také notebooky se systémem Windows.

A jaký termín uvedení telefonů odhadují tipaři? Ani jejich zvěsti nejsou nijak konkrétní, ale předpokládají, že vše proběhne do konce prvního kvartálu letošního roku. Může to tedy být v podstatě kdykoli od zítřka do konce března/marca. Ovšem počítáme s tím, že Realme před uvedením uspořádá pořádnou promo kampaň a vše se včas dozvíme. Vraťme se ale na chvíli k chystaným tabletům a notebookům. Loni značka představila jak svůj první tablet, tak i notebook. Tablet měl velmi zajímavou cenu, ale nepatřil k prémiovým strojům. Tipaři proto odhadují, že Realme letos uvede jeho pokračovatele, ale i další tablety napříč všemi cenovými hladinami. U notebooků to může být podobné. Máme se proto na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.