Dravá značka Realme v září/septembri loňského roku uvedla na trh telefon Realme GT Neo 2 s velmi dobře postaveným poměrem cena/výkon. Pár měsíců na to se tento stroj dostal také na evropské trhy. Nyní to vypadá, že k nám už brzy zamíří i limitovaná edice Realme GT Neo 2 Dragon Ball Z. Realme tuto edici uvedlo před pár dny na čínském trhu a podle zprávy z Twitteru ji připravuje i na cestu do Evropy a Indie. Zatím ale neznáme přesný termín, kdy se telefon na tyto trhy dostane.

Ti z vás, kteří máte rádi japonský anime seriál Dragon Ball Z jistě tušíte, odkud vítr vane. Limitovaná edice Realme GT Neo 2 Dragon Ball Z je inspirovaná právě tímto seriálem, tedy alespoň co se designu týče. Telefon má skleněný zadní panel vyvedený v oranžové a modré barvě. Tím připomíná oblečení hlavního hrdiny seriálu, Son-Gokua. Seriálovému námětu jsou přizpůsobeny i tapety a další drobnosti. O parametrech telefonu mnoho nevíme, ale je pravděpodobné, že budou stejné jako u klasické verze.

Proto připomeňme, že Realme GT Neo 2 má 6,62 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a jasem až 1300 nitů. Chrání jej sklo Gorilla Glass 5. V obrazovce leží i snímač otisků. Telefon pohání procesor Snapdragon 870 s až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Relame UI 2.0. Hlavní fotoaparát je trojitý s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 65 W nabíjení. Očekáváme, že na evropské uvedení edice Realme GT Neo 2 Dragon Ball Z nás výrobce včas upozorní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.