Přestože se společnosti Motorola povedlo urvat prvenství v rámci představení telefonu s procesorem Snapdragon 8 Gen1, připravuje i další novinky. Opět se totiž začíná mluvit o rozšíření řady Moto G Stylus, které začala žít v roce 2020 uvedením prvního telefonu střední třídy s podporou stylusu. Rok na to jej následoval model G Stylus 2021 a nyní je prý v přípravách další pokračovatel, Moto G Stylus 2022.

Jeho uvedení se zřejmě blíží, protože i jeho předchůdce uvedla Motorola vždy na začátku nového roku. A když k tomu přidáme i to, že se o telefon Moto G Stylus 2022 začínají zajímat i pánové z XDA Developers, je pravděpodobné, že se uvedení blíží. Na stránkách XDA jsou navíc k vidění i hlavní parametry tohoto telefonu, takže se na ně dnes podíváme i my.

Hlavní parametry

Podle těchto informací má telefon interní označení „Milan“ a poběží na operačním systému Android 11. Ovšem nedlouho po vydání dostane aktualizaci na Android 12 a následně pak každé dva měsíce aktualizaci bezpečnostních záplat po dobu dvou let. Pánové z XDA proto odhadují, že se Moto G Stylus 2022 dostane na evropský a severoamerický trh. Mezi hlavní specifikace patří 6,78 palcový LCD displej s rozlišením 2460 ×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor prý výrobce vybral MediaTek Helio G85. Doplní jej 4/6 GB RAM a 128 GB rozšiřitelného interního úložiště. A asi není potřeba dodávat, že telefon půjde na trh se slotem pro stylus.

Ve foto výbavě najdeme přední 16 MPix kameru uloženou v „díře“ se středu horní části obrazovky. Jde údajně o senzor OmniVision OV16A1Q. Hlavní fotoaparát je poskládaný do obdélníkového modulu. Primární snímač Samsung ISOCELL S5KJN1 má rozlišení 50 MPix. Druhý 8 MPix senzor Samsung ISOCELL S5K4H7 funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední 2 MPix snímač slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Baterie má mít kapacitu 5000 mAh a podporu 10 W nabíjení. Snímač otisků prstů leží v tlačítku napájení.