Před koncem loňského roku nám společnost Xiaomi představila své vlajkové telefony řady Xiaomi 12. Zatím se prodávají jen na čínském trhu, ale na jaře se dostanou i na trhy globální. A spolu s nimi i model Xiaomi 12 Ultra. Ale v souvislosti s chystanými prémiovými stroji se už nějakou dobu mluví i o modelu Xiaomi Mix 5. K jeho uvedení by také mohlo dojít na jaře, konkrétně v březnu/marci.

Souběh uvedení telefonů Xiaomi 12 Ultra a Mix 5 ale způsobil vrásky některým tipařům. Obávají se, že výrobce odloží vydání posledního telefonu řady Xiaomi 12 a upřednostní představení modelu Xiaomi Mix 5. Jak to nakonec dopadne těžko říci. Ovšem jedno je jisté, Mix 5 je v přípravách a momentálně se spekuluje o tom, že dostane vylepšenou kameru uloženou pod displejem. Na čínské síti se dokonce objevila informace, že společnost Xiaomi už vybrala nového dodavatele displejů, firmu Huaxing Optoelectronics, která dodá pro chystaný Mix 5 OLED panely s rozlišením FullHD+.

Rozlišení kamery pod displejem je údajně vyšší než 20 MPix. Xiaomi použije i svou novou vlastní technologii rozložení pixelů, která zajistí skrytí kamery pod obrazovku a zároveň umožní vyšší světelnou prostupnost. Pro kvalitní foto výstupy dostane kamera i speciální proprietární algoritmus, který optimalizuje funkčnost snímače. Dále se hovoří i o tom, že displeje jako takový má obnovovací frekvenci 120 Hz a samozřejmě také o procesoru Snapdragon 8 Gen1, který bude telefon pohánět. A aby toho nebylo málo, tipaři odhadují, že kromě standardní verze půjde na trh i Pro verze Mix 5. Každopádně zatím jde jen o odhady tipařů, které výrobce doposud nepotvrdil.