Ohebné telefony jsou možná to nejlepší od vynálezu krájeného chleba, ale kromě dětských designových nemocí trpí i jedním fatálním nedostatkem. Tím je samozřejmě jejich extrémně vysoká cena. Vypláznout dva tisíce dolarů za nový telefon si zákazník opravdu rozmyslí a v porovnání pak vypadají třeba i nesmyslně předražené jablečné produkty skoro levně. Firmy se samozřejmě snaží tlačit ceny dolů, ale zatím nejblíže byl asi jen Samsung s Galaxy Z Flip3 a cenou kolem tisíce dolarů. Možná se ale blýská na lepší časy, protože čínští TCL na veletrhu CES 2022 nadchnuli.

Představili totiž veřejnosti vlastní véčkový model TCL Flex V, který designově připomíná právě zmíněný Samsung Galaxy Z Flip3. Na rozdíl od něj se ale má prodávat za parádních 600 dolarů, což už je velmi dostupná cenová hladina. Samozřejmě se ale někde muselo šetřit a tak čistě výkonem asi telefon moc nezaujme. Pohání ho totiž starý dobrý Snapdragon 765G, který byl trhákem ve střední třídě roku 2020. Ale v zásadě asi bude skoro pro každého stačit. Oproti výkonnějšímu Samsungu má také TCL jedno eso v rukávu, protože ohebný kloub vypadá pokročileji a v rozloženém stavu nemá tak viditelný „zlom“.

This slideshow requires JavaScript.

Displej by měl být OLED a měl by nabídnout FullHD+ rozlišení a poměr stran 22:9. V této cenové kategorii samozřejmě asi nemůžeme čekat vysoké obnovovací frekvence a LTPO panel. Hlavní fotoaparát by měl být duální se 48 Mpx + 16 Mpx senzory a doplní ho 44 Mpx selfie kamerka. Baterie má mít 3545 mAh a údaje o nabíjení nebyly zveřejněny. Předvedený kus měl také jen Android 11, ale finální verze bude určitě mít Android 12. Jen se zatím bohužel tvůrci nepochlubili, kdy tento kousek reálně pošlou na trh.