Už téměř rok se spekuluje o tom, že také společnost Google zabrousí do segmentu skládacích telefonů. První info se na síti objevilo na začátku loňského roku. Následné potvrzení, že skládací telefon Google může být skutečně v přípravách, přišlo ve zdrojovém kódu Android 12 Beta 4 aplikace Google Camera. Tam tento stroj figuroval s označením „Passport“. Tipaři v té době odhadovali, že jej Google představí společně s telefony Pixel 6. To se jak víme nestalo.

S novým rokem tu ale máme nové zprávy, že skládací telefon Google prošel testy Geekbench. Na stránkách MySmartPrice se dokonce můžeme dočíst, že s trochou štěstí se tohoto stroje dočkáme už letos. Google sice nic takového nepotvrdil, ale díky Geekbench si můžeme být v podstatě jistí, že skládací telefon skutečně existuje. Z testovacího výpisu mnoho parametrů nevyčteme, takže si musíme vystačit aspoň s tím málem.

Testy prošel telefon s označením Google Pipit. Označení se tedy liší od původního Passport, ale tipaři tvrdí, že jde skutečně o skládací telefon Google. Pohání jej osmi jádrový procesor se základním taktem 1,80 GHz na čtyřech jádrech. Další dvě jádra pracují na 2,80 GHz a poslední dvě jádra jsou taktovaná na 2,5 GHz. Čipset obsahuje grafiku Mali G78. Mohlo by tedy jít o procesor Google Tensor, který pohání i telefony řady Pixel 6. V testech procesor doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu nasbíral telefon 4811 bodů a ve více jádrovém testu 11349 bodů. A to je zatím vše, co o skládacím telefonu víme. Kdy jej Google představí je ve hvězdách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.