I když nám globální taky-covidový nedostatek čipů stále řádí v plném rozsahu, tak je ekosystém Xiaomi plně odhodlán ho ignorovat. Těsně před koncem roku tak představili novou high-end řadu Xiaomi 12, kterou pak v únoru doplní pravděpodobně ještě Ultra varianta. Nu a následně pak brzké představení globálních verzí těchto telefonů jistě sežere pořádné zásoby Snapdragonů 8 Gen 1. Na únor je ale také naplánováno i představení řady Redmi K50, takže o novinky rozhodně nebude nouze. Tato řada ale pro jistotu pokryje poptávku mnohem širší škálou čipsetů.

Oficiálně máme sice potvrzenou jen Snapdragon 8 Gen 1 verzi Redmi K50, ale zasvěcené zdroje hovoří hned o několika dalších variantách. Tou asi nejzajímavější alternativou se tak má stát model s Mediatekem Dimensity 9000. A v podstatě pak ani nezáleží na tom, jak se opravdu telefon bude přesně jmenovat. Tvůrci totiž určitě vše pečlivě rozčlení, ale zda půjde o K50 Pro, K50 Pro+ nebo něco zcela jiného, to opravdu netušíme. Legendární čínský “leakster” Digital Chat Station tak aspoň poslal do éteru nějaké ty pravděpodobné specifikace tohoto modelu.

Podle něj bude telefon mít zakřivený AMOLED displej od Samsungu s 2K rozlišení a určitě i vyšší obnovovací frekvencí. Samozřejmostí je pak nový systém chlazení, protože i Dimensity 9000 bude pořádně “topit”. Možná ne tak moc jako nové Snapdragony, ale i tak půjde o pořádnou výzvu. Hovoří se také o high-end hlavním foto-senzoru s 50 Mpx, případně až o 120W rychlo-nabíjení baterie. A samozřejmě také až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Řada “K” od Redmi tak opět bude lehce kanibalizovat high-end sourozence od Xiaomi, protože by měla dorazit i s výrazně příznivější cenou. Tedy doufejme…