Obří veletrh CES2022 je stále v plném proudu a každý den nám servíruje nové a nové zajímavosti. Třeba Intel tak oficiálně představil svoji novou generaci svých procesorů pro notebooky a mobilní zařízení. Mobilní procesory 12th Gen Intel Core platformy Alder Lake budou mít novou hybridní architekturu a budou rozděleny do tří skupin. Nejvýkonnější řada “H” se 45W TDP bude určena pro výkonné a herní notebooky, přičemž “P” a “U” řady s 15W, respektive 9W TDP najdou domov v úspornějších modelech. A jedním z prvních by se měl prý stát i Realme Book (2022).

S tím se na Twitteru velmi rádi pochlubili zástupci Realme, ale k dobru nepřidali nic moc dalšího. Netušíme tak v podstatě vůbec nic o jeho specifikacích, ani o možném datu představení. Obecně se spekuluje, že by první modely založené na platformě Alder Lake měly spatřit světlo světa v únoru, ale jistého není nic. Realme Book (2022) bude pravděpodobně sázet na některý z úspornějších modelů, protože určitě nepůjde o high-end super výkonný model. Navíc ani není jisté, zda se vůbec podívá i na globální trhy. Firma to totiž se světovou dostupností svých produktů, vyjma telefonů, moc nepřehání.

Nedávná povedená Enhanced Edition původního Realme Book tak byla určitě primárně jen čínským fanouškům. A nešlo vůbec o špatný kousek, protože 14-palcový 2K displej, Intel Core i5-11320, 16 GB RAM a 54Wh jsou solidním základem. Navíc s cenou kolem 737 dolarů. Uvidíme jak na tom budou i chystané nové kousky.