Přesně na Silvestra vypustila do světa společnost Lenovo svou první upoutávku na chystaný herní stroj Lenovo Legion Y90. Vzhledem k tomu, že telefony z produktové řady Legion si poměrně rychle získali přízeň fanoušků herních telefonů očekáváme, že i nový model může slušně zabodovat. Nepůjde sice o vlajkový přístroj, ale podle prvních odhadů tipařů se jistě bude jednat o prémiový telefon.

Dnes se na oficiálním Weibo účtu společnosti Lenovo objevilo krátké promo video, které ukazuje, jak chystaný telefon Lenovo Legion Y90 vypadá. Na první pohled je zřejmé, že jde o herní stroj a design vychází ze staršího modelu Legion Phone Duel 2. Skleněný zadní panel je zakřivený a obklopený kovovým rámem. Hlavní fotoaparát leží ve středu zad, což je docela zajímavý prvek, který Lenovo u svých herních telefonů rádo používá. Modul fotoaparátu je velký a oválný a výrobce do něj šikovně zakomponoval otvory chlazení, dále i RGB světlo ve tvaru stylizovaného písmene Y a samozřejmě i LED blesk.

Z čelního panelu toho ve videu moc vidět není, ale nelze si nevšimnout poměrně hodně širokého rámečku nad displejem, ve kterém je na pravém kraji přední kamera. Nad ním, těsně pod hranou telefonu, je také velký podlouhlý otvor sluchátka. Obrazovka je plochá, ale rohy telefonu jsou výrazně zaoblené. Podle tipařů má displej úhlopříčku 6,92 palce a je typu E4 AMOLED. Jeho obnovovací frekvence je 144 Hz. Jako procesor prý výrobce použil Snapdragon 888 a neměla by chybět ani technologie Double Engine Air Cooling. Lenovo tyto parametry nepotvrdilo a vlastě ani neoznámilo termín představení.