Těsně po uvedení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1 se na síti začaly objevovat zvěsti o tom, kteří výrobci jej chtějí použít u svých prémiových strojů. Mezi nimi nemohla chybět společnost ZTE, potažmo její dceřinka Nubia. A když už mluvíme o Nubii, je jasné, že mluvíme zároveň i o herních telefonech. V přípravách je totiž herní Red Magic 7.

Telefon už před koncem roku prošel certifikací 3C s kódovým označením NX679J a díky tomu víme, že podporuje super rychlé nabíjení s výkonem 165 W. Se stejným označením prošel i certifikací Bluetooth SIG a nyní i certifikací Tenaa. Je tedy připraven na uvedení na trh, i když zatím nevíme, kdy se tak stane. Zato se ale můžeme podívat, jaké specifikace zhruba můžeme u herního Red Magic 7 čekat.

Z certifikačního výpisu zjistíme, že rozměry telefonu jsou 170,57 × 78,33 × 9,5 mm při hmotnosti 215 gramů. Velikosti a váze odpovídá i velký 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 2400 ×1080 pixelů. Do obrazovky je integrovaný i snímač otisků prstů. Certifikace dále potvrdila i osmi jádrový procesor Qualcomm s taktem 2,95 GHz, což je podle všeho již avizovaný Snapdragon 8 Gen1. Doplní jej 8/12/16 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Slot pro SD kartu ale chybí. Přední kamera má údajně rozlišení 8 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý, ale podrobnosti o jednotlivých snímačích ve výpisu chybí. Kapacita baterie je 2190 mAh. Půjde tedy o dvoučlánkový akumulátor s celkovou kapacitou kolem 4400 mAh. Na info o dalších specifikací si ale ještě chvíli počkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.