A ještě jeden dnešní střípek nových informací o chystaném vlajkovém modelu OnePlus 10 Pro. Tentokrát přímo od šéfa firmy Peta Lau, který se pochlubil novou technologií pro tento telefon. Ta se bude nazývat HyperBoost a mělo by se jednat o optimalizaci a vylepšení herního výkonu GPU, tedy grafického jádra. Na této technologii firma údajně pracovala plné dva roky a je tak na ni náležitě pyšná. Pokud by šlo o něco podobného jako GPU Turbo od Huawei, tak by se jednalo pro hráče o velmi příjemný doplněk už tak zajímavého telefonu.

Pete Lau při chlubení nezacházel do nějakých extra detailů, ale v zásadě půjde asi o AI algoritmus, starající se o celou škálu detailů. Od udržování stabilního snímkování až po udržování teplot na přijatelných hladinách. Plus pravděpodobně i nějaké to drobné navýšení výkonu a podobně. Ilustrační snímek pak dokládá výkon nové technologie grafem se stabilními 87.9 fps v nejmenované MOBA hře. A k tomu i udržení solidní teploty těla telefonu na 43.3°C. Otázka je jak dlouho, protože nedávné první testy spotřeby a zahřívání Snapdragonu 8 Gen 1 nebyly nikterak optimistické.

OnePlus 10 Pro samozřejmě bude kromě HyperBoost technologie sázet i na další prostředky ke snížení teplot. Dočkat se máme i zcela překopaného systému chlazení, který má udržet “topící” Snapdragon pod kontrolou. Celková plocha chladiče má mít plných 34119.052mm², což je u telefonu značky OnePlus určitě rekord. Kromě toho se zapojí i kapalný systém chlazení, měděné a grafitové destičky nebo dokonce i silikagel. Takže budeme jen doufat, že inženýři OnePlus překonají sami sebe. Potažmo i současnou konkurenci.