Na konci loňského října/októbra představila značka Redmi na čínském trhu řadu telefonů Note 11. Asi není potřeba dodávat, že si všechny telefony okamžitě získaly velkou popularitu a bleskově mizely z pultů. Zhruba za měsíc výrobce rozšířil tuto sérii o model Note 11 4G a nyní prý chystá další kousek, Redmi Note 11s. A podle prvních informací, které najdeme na stránkách 91Mobiles, půjde opět o celkem zajímavý telefon.

Podle této čerstvé zprávy výrobce telefon Redmi Note 11s už nyní interně testuje jak pro Evropu, tak i pro některé vybrané asijské trh. Z toho plyne, že jde o globální verzi telefonu a jeho uvedení tipaři očekávají někdy ke konci příštího měsíce. A co bychom mohli od chystaného telefonu čekat? Odpovědí zatím není mnoho, ale přece jen něco málo tipaři naznačují.

Redmi Note 11s prý pohání 5G procesor z dílen MediaTek. Půjde nejspíš o některý z čipsetů z řady Dimensity. Hlavní fotoaparát je údajně trojitý s primárním 108 MPix senzorem Samsung HM2. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX3555 a 2 MPix makro snímač OmniVision OV2a. Přední kamera má rozlišení 13 MPix. Displej může mít obnovovací frekvenci 90 Hz, ale není jasné, zda bude typu AMOLED nebo LCD. O dalších možných parametrech ale tipaři zatím mlčí. Ovšem na jejich odhalení máme ještě docela dost času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.