Na konci loňského října/októbra představila značka Redmi na čínském trhu řadu telefonů Note 11. Asi není potřeba dodávat, že si všechny telefony okamžitě získaly velkou popularitu a bleskově mizely z pultů. Zhruba za měsíc výrobce rozšířil tuto sérii o model Note 11 4G a nyní prý chystá další kousek, Redmi Note 11s. A podle prvních informací, které najdeme na stránkách 91Mobiles, půjde opět o celkem zajímavý telefon.

Podle této čerstvé zprávy výrobce telefon Redmi Note 11s už nyní interně testuje jak pro Evropu, tak i pro některé vybrané asijské trh. Z toho plyne, že jde o globální verzi telefonu a jeho uvedení tipaři očekávají někdy ke konci příštího měsíce. A co bychom mohli od chystaného telefonu čekat? Odpovědí zatím není mnoho, ale přece jen něco málo tipaři naznačují.

Redmi Note 11s prý pohání 5G procesor z dílen MediaTek. Půjde nejspíš o některý z čipsetů z řady Dimensity. Hlavní fotoaparát je údajně trojitý s primárním 108 MPix senzorem Samsung HM2. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX3555 a 2 MPix makro snímač OmniVision OV2a. Přední kamera má rozlišení 13 MPix. Displej může mít obnovovací frekvenci 90 Hz, ale není jasné, zda bude typu AMOLED nebo LCD. O dalších možných parametrech ale tipaři zatím mlčí. Ovšem na jejich odhalení máme ještě docela dost času.