High-end tabletů není na trhu nijak mnoho a specializované herní modely aby člověk opravdu pohledal. Taiwanský ASUS si toho je určitě vědom a dnes na veletrhu CES 2022 představil i svoji odpověď na tento problém. A jejich model ASUS ROG Flow Z13 se tak s velkou pravděpodobností stane nejvýkonnějším herním tabletem na trhu. Nabídne totiž výbavu, za kterou by se nestyděl ani lecjaký herní notebook mnohem masivnějších rozměrů. Levný určitě nebude, ale pro herní fajnšmekry může jít o velmi zajímavý kousek.

ASUS ROG Flow Z13 bude mít na tablet velký 13.4-palcový displej a na výběr bude mezi 4K rozlišením se 60 Hz a FullHD se 120 Hz. Obě verze ale budou mít 16:10 poměr stran, Dolby Vision a podporu ovládání MPP 2.0 stylusy. Potěší i ochranné sklo Gorilla Glass a kalibrace barev Pantone. Výkon bude monstrózní, protože uvnitř tabletu tepe procesor Intel Core i9-12900H 45W spolu s grafikou nVidia RTX 3050 Ti 40W. Ty ještě doplní pořádná porce DDR5 RAM a PCIe 4.0 SSD disk. No, budu velmi zvědavý, jak se to tvůrcům podaří uchladit a jako bude vypadat výdrž na baterii. Několik desítek minut ?

 

Tablet bude mít i parádní portovou výbavu, Thunderbolt 4 s DisplayPort 1.4 pro video výstup, 100W PD USB Type-C port a ještě jeden USB Type-C 3.2 Gen 2 pro dobrou míru. Ani to nestačí, protože dále dostaneme eGPU port, jeden USB-A 2.0, HDMI 2.0 nebo microSD slot. K dispozici bude samozřejmě i klávesnicový dok, takže tablet je pravý konvertibl. Vše pak poběží na Windows, jak se na herní platformu sluší a patří. Ceny zatím (raději) nebyly zveřejněny a na trh by se ASUS ROG Flow Z13 měl dostat ještě v prvním pololetí letošního roku.