Na zítřek je připravená další představovačka a opět půjde o telefony, o kterých jsme toho v posledních dnech dost napsali. Už na konci loňského roku totiž značka iQOO hlásila, že 5. ledna/januára představí své vlajkové stroje. Řada iQOO 9 obsahuje dva telefony a minimálně jeden z nich pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Tipaři v rámci odhadů dalších parametrů celkem nezaháleli, některé specifikace známe i díky certifikacím a některé potvrdil samotný výrobce.

Souhrn specifikací iQOO 9 a iQOO 9 Pro

Informací o tom, jaké parametry řada iQOO 9 dostane je hodně, takže možná nebude od věci si je den před uvedením pěkně shrnout. Přesně takový rychlý souhrn totiž pro stránky MySmartPrice připravil známý tipař Ishan Agarwal. V něm především potvrdil, že procesor Snapdragon 8 Gen1 dostane jak standardní model, tak i Pro verze. Displeje telefonů si budou sice podobné, ale přece jen se budou v některých věcech lišit. Oba mají úhlopříčku 6,78 palce. U standardní verze jde o plochý AMOLED displej s FullHD+ rozlišením. Obnovovací frekvence je 120 Hz, vzorkovací frekvence 360 Hz a jemnost 388 ppi. Pro verze má AMOLED zakřivený displej s 2K rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz, vzorkovací frekvencí 300 Hz a jemností 517 ppi. U iQOO 9 Pro je navíc potvrzený i ultrazvukový snímač otisků v obrazovce.

Hlavní fotoaparát standardního modelu má 50 MPix primární snímač Samsung GN5 s OIS, 13 MPix širokoúhlý objektiv se záběrem 120°a 12 MPix portrétní snímač. Pro model má stejný primární senzor, ale doplní jej druhý 50 MPix snímač, který funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 150° a podporuje režim “rybího oka” a makro režim. Posledním senzor má rozlišení 16 MPix a opět jde o portrétní objektiv. Oba telefony mají 16 MPix přední kameru. Oba telefony mají také baterii s kapacitou 4700 mAh a podporou 120 W kabelového nabíjení. U modelu Pro se prý dočkáme i 50 W bezdrátového nabíjení a 10 W reverzního bezdrátového nabíjení. Dále telefony mají až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště a běží na systému Android 12 s nadstavbou OriginOS Ocean.