Před týdnem byly veřejnosti naservírovány nové telefony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro, ale po Ultra variantě zatím ani vidu, ani slechu. Předchozí spekulace o jejím přesunu do řady MIX se ale nakonec pravděpodobně nepotvrdí. Význační čínští analytici jsou totiž skálopevně přesvědčeni, že se nakonec Xiaomi 12 Ultra na trhu objeví právě pod tímto názvem. A čekání by ani nemusel být nijak extra dlouhé, protože předběžně hovoří o představení ve druhé polovině února. To aby opravdoví nadšenci začali rychle spořit, protože půjde bez debat o opravdu drahý kousek.

Xiaomi 12 Ultra totiž bude jako vždy napěchované jen tím nejlepším, co je v mobilním průmyslu k sehnání. Firma bude opět znovu hodlat dobýt prestižní žebříček DxOMark a tak se od fotoaparátu tohoto telefonu čekají malé zázraky. Už před časem jsme měli možnost vidět první rendery s odhadovaným designem, který se výrazně lišil od dvojice sourozenců z nové řady. Tento design dnes potvrdily i snímky hliníkové makety telefonu. Zdroj vypadá poměrně věrohodně, i když ruku do ohně za něj stále asi nikdo nedá.

Maketě telefonu hned na první pohled dominuje monstrózní modul zadního fotoaparátu. Ten je kruhový a bez velkého přehánění zabírá skoro polovinu zadního panelu. Samozřejmě také výrazně vystupuje z těla telefonu. Vůbec celé rozměry makety Xiaomi 12 Ultra jsou poměrně masivní a rozhodně tak nepůjde o malý nebo lehký telefon. Zaoblené okraje telefonu také nejsou překvapením. Co se týče konkrétních specifikací obřího fotoaparátu, tak by podle zákulisních zdrojů mělo jít o trojitý systém. Ten by pak měl zahrnovat 50 Mpx + 48 Mpx + 50 Mpx sestavu senzorů s extrémními možnostmi zoomu.