Dnes se fanoušci čínské komety Realme dočkali pořádné lahůdky, protože byla představena parádní vlajková řady Realme GT 2. Za necelý týden má ale debutovat další zajímavý kousek, jako první vlaštovka z midrange řady telefonů Realme 9. Model Realme 9i by se poprvé měl ukázat veřejnosti už 10. ledna ve Vietnamu, ale podle všeo se s ním počítá i na globální trhy. Nu a dnes si můžeme odškrtnout jeho kompletní parametry a vzhled, protože se soupis specifikací a oficiální rendery dostaly na internet.

Informace pochází primárně od indického tipstera Sudhashu a serveru MySmartPrice, takže jsou vysoce důvěryhodné. Realme 9i by tak mělo nabídnout 6.6-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením a 90.8 % poměrem displeje k tělu telefonu. Potěší i 90 Hz obnovovací frekvence a slušně vypadá i 480 nitů jasu. Uvnitř pak najdeme novinkový Snapdragon 680, který je ze staré školy a podporuje tak pouze 4G sítě. Doplnit by ho mělo 6 GB RAM spolu se 128 GB vnitřní paměti. A chybět nebude ani slot na microSD karty. Rozměry telefonu mají být 164.4 x 75.7 x 8.4 and váha 190 g.

Solidně vypadá i trojitý fotoaparát s 50 Mpx primární a dvěma doplňkovými senzory (portrétový a makro). Selfie kamerka se pak bude muset spokojit se 16 Mpx rozlišením. Zbývá už jen informace o baterie, která má mít 5000 mAh kapacitu a má podporovat 33W nabíjení. Telefon míří jednoznačně někam na pomezí nižší střední třídy a tomu by měla odpovídat i příznivá cena. Konkurence je v této kategorii neúprosná, takže Realme 9i musí bodovat právě i cenou.