Těsně před Vánoci značka Honor oficiálně potvrdila, že chystá svůj první skládací telefon. A potvrdila i to, že jeho název je Honor Magic V. Pro mnohé ale toto avízo nebylo překvapením, protože o přípravách skládacího Honoru tipaři spekulovali už poměrně dlouho. A spekulovali i o tom, že telefon může výrobce představit někdy na začátku roku 2022. Dokonce naznačovali i konkrétní termín 10. ledna/januára.

To, co tipaři loni naznačovali, dnes Honor oficiálně potvrdil. Na čínském Weibo už visí pozvánka na představovačku skládacího modelu Honor Magic V, která proběhne v Číně 10. ledna v 19:30 hodin tamního času. Na teaseru můžeme vidět i snímek “zadní” části telefonu s modulem trojitého hlavního fotoaparátu a kouskem vnějšího displeje. Zároveň je tímto potvrzeno i to, že design skládacího stroje je stejný jako například u skládacího telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3. Přesto ale CEO značky Honor, pan Zhao Ming nedávno uvedl, že Magic V je vybavený jejich vlastní technologií skládacího mechanizmu.

Kromě toho je také potvrzený i procesor Snapdragon 8 Gen1. Je tedy zřejmé, že se značka Honor po odtržení od své matky Huawei poprvé pořádně rozmáchla a přivede na svět vlajkový stroj. Spekuluje se i o vnitřním 8 palcovém displeji a vnější 6,5 palcové obrazovce. Tipaři odhadují, že výrobce použil zobrazovací panely společností BOE a Visionox. Primární snímač hlavního fotoaparátu má prý rozlišení 50 MPix, baterie kapacitu 5100 mAh a podporu rychlého 66 W nabíjení. Operačním systémem bude Android 12 a zároveň se očekává i nadstavba Magic UI 6.0, která bude představená společně s telefonem. O tom, zda je telefon exkluzivní jen pro čínský trh a nebo se dostane i na trhy globální zatím výrobce mlčí.