POCO M3 je stále tím aktuálně nejlevnějším modelem značky (nejen) na našem trhu, ale už se přeci jen pomalu chystá na trh jeho nástupce. Už v listopadu jsme se dočkali modelu POCO M4 Pro, ale základní verze nabrala lehké zpoždění. To by ale nemělo mít dlouhého trvání a telefon by se tak měl ukázat veřejnosti někdy v průběhu února. Zdroje sice primárně zdůrazňují indickou dostupnost telefonu, ale podle všeho by mělo jít hned o globální představovačku. A telefon asi bude opět velmi dobrou reklamou na poměr cena / výkon.

Sice ještě neznámé všechny konkrétní parametry nového modelu, ale i těch několik střípků vypadá velice zajímavě. Pro začátek bychom se měli dočkat pravděpodobně stejného 6.6-palcového IPS FullHD+ displeje jako u dražší Pro varianty. Základní POCO by tak vůbec poprvé dostalo 90 Hz obnovovací frekvenci. mělo by se také jednat o 5G telefon, protože čipsetem bude některý z levných Mediateků. Pro bratříček dostal Dimensity 810 5G, takže bych čekal něco o fous slabšího. I tak určitě půjde o jeden z cenově nejdostupnějších 5G telefonů na našem trhu.

Telefon by měl mít údajně také trojitý fotoaparát, což je lehce s podivem. POCO M4 Pro totiž mělo nakonec jen dvojici senzorů. Tady by se teoreticky mohlo jednat o 64 Mpx senzor OV64B40 doplněný o ultra-wide 8 Mpx Sony IMX355 a 2MP OV2A makro. Drobným ústupkem moderně má ale být použití systému MIUI 12.5 založeném na bázi Androidu 11. Design bude asi velmi podobný vyššímu modelu, protože značka si ve stejné řadě obvykle zachovává konzistenci. Cenově ale určitě půjde o velmi přívětivý kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.