Už pozítří má odstartovat obří technologický veletrh CES 2022, na kterém toho určitě zase mnoho uvidíme. A jen těsně před jeho zahájením se pochlubil jednou plánovanou novinkou i korejský Samsung. Tentokrát se nebude jednat o žádný telefon, notebook nebo televizi, ale o malý revoluční zakřivený herní monitor. Model Odyssey Neo G8 by měl totiž být vůbec prvním 4K monitorem s fantastickou obnovovací frekvencí 240 Hz. Tedy ne, že byste u náročných her měli šanci se na 240 fps dostat… Nemluvě o současném až kriminálním nedostatku grafických karet.

Každopádně půjde o velmi dobrý Mini-LED monitor, který bude mít navrch nad klasickými LED kousky. Díky této technologii bude mít Odyssey Neo G8 maximální jas až 2000 nitů, stejně jako vyšší hodnoty kontrastu. Nad parádní 1 ms GTG odezvou pak zajásá cílová skupina aktivních hráčů. Těm se určitě bude líbit i podpora jak AMD FreeSync Premium Pro tak Nvidia G-Sync. Nu a 4K rozlišení se 240 Hz je pak jen třešničkou na dortu. Tady se ale sluší podotknout, že HDMI 2.1 nebo DisplayPort 1.4a zvládají ve 4K nativně jen 120 Hz a na 240 Hz se tak dostanete jen pomocí technologie VESA Display Stream Compression (DSC).

Samsung Odyssey Neo G8 bude také i pořádnou potěchou pro oko. Design je totiž značně futuristický a odkazuje na robotické sci-fi fantazie. Masivní 1000R zakřivení také vtáhne hráče do děje a vše ještě podpoří synchronizované zadní podsvíceni CoreSync. Vše na papíře vypadá opravdu lákavě, ale bez nejmenších pochyb nepůjde o zrovna laciný model. Takže si v případě zájmu připravte opravdu masivní kladivo na prasátko. Budete ho totiž potřebovat.