Značka Realme na sebe dokáže pořádně upozornit. Byli jsme toho svědky v loňském roce a budeme zřejmě i letos. Dost možná už za pár dní. Na trh se totiž chystá řada Realme 9 a tipaři zatím odhadují, že jednotlivé telefony výrobce představí v několika fázích. Nejdříve, zřejmě už 10. ledna/januára, výrobce představí model Realme 9i na vietnamském trhu a půjde o globální uvedení. Ale ani na další telefony prý nebudeme dlouho čekat. Realme 9 Pro, 9 Pro Plus a také standardní model mohou debutovat na začátku února/februára.

Standardní telefon má už nějakou dobu všechny potřebné certifikace, na které zatím čekaly telefony Realme 9 Pro a 9 Pro Plus. Ovšem dnes se na síti objevila zpráva, že i tyto dva stroje prošly několika certifikacemi. Konkrétně to jsou thajská certifikace NBTC, dále i indická BIS, eurasijské EEU a v neposlední řadě i certifikace TKDN a Bluetooth SIG. Souhrn těchto certifikací naznačuje, že telefony půjdou na globální trhy už brzy.

Vzhledem k tomu se všichni tipaři opět shodují, že vše běží podle plánu a telefony výrobce globálně představí na začátku příštího měsíce. Víme, že oba stroje podporují 5G sítě, ale zatím se spekuluje o procesorech, které je pohání. Tipaři se v této chvíli kloní k tomu, že to budou čipsety Dimensity z dílen MediaTek. Neměly by chybět ani baterie se slušnou kapacitou a podporou rychlého nabíjení. U modelu Pro Plus má prý akumulátor kapacitu 5000 mAh a podporu 65 W nabíjení. Ovšem poslední slovo bude mít jako vždy výrobce, takže počkejme, na kdy globální představení naplánuje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.