Značka Realme na sebe dokáže pořádně upozornit. Byli jsme toho svědky v loňském roce a budeme zřejmě i letos. Dost možná už za pár dní. Na trh se totiž chystá řada Realme 9 a tipaři zatím odhadují, že jednotlivé telefony výrobce představí v několika fázích. Nejdříve, zřejmě už 10. ledna/januára, výrobce představí model Realme 9i na vietnamském trhu a půjde o globální uvedení. Ale ani na další telefony prý nebudeme dlouho čekat. Realme 9 Pro, 9 Pro Plus a také standardní model mohou debutovat na začátku února/februára.

Standardní telefon má už nějakou dobu všechny potřebné certifikace, na které zatím čekaly telefony Realme 9 Pro a 9 Pro Plus. Ovšem dnes se na síti objevila zpráva, že i tyto dva stroje prošly několika certifikacemi. Konkrétně to jsou thajská certifikace NBTC, dále i indická BIS, eurasijské EEU a v neposlední řadě i certifikace TKDN a Bluetooth SIG. Souhrn těchto certifikací naznačuje, že telefony půjdou na globální trhy už brzy.

Vzhledem k tomu se všichni tipaři opět shodují, že vše běží podle plánu a telefony výrobce globálně představí na začátku příštího měsíce. Víme, že oba stroje podporují 5G sítě, ale zatím se spekuluje o procesorech, které je pohání. Tipaři se v této chvíli kloní k tomu, že to budou čipsety Dimensity z dílen MediaTek. Neměly by chybět ani baterie se slušnou kapacitou a podporou rychlého nabíjení. U modelu Pro Plus má prý akumulátor kapacitu 5000 mAh a podporu 65 W nabíjení. Ovšem poslední slovo bude mít jako vždy výrobce, takže počkejme, na kdy globální představení naplánuje.