Vydání nových vlajkových modelů OnePlus se blíží raketovým tempem, když nejpravděpodobnějším termínem představení je 11. leden. Ale optimisté stále ještě nezavrhují ani možnost uvedené už pozítří 4. ledna. Každopádně už máme poměrně velmi dobrou představu minimálně o nejvyšším modelu OnePlus 10 Pro se vším všudy. Před pár dny jsme měli možnost vidět jeho finální rendery a teď si můžeme odškrtnout i opravdu kompletní specifikace tohoto telefonu. Utajeno tak nezůstalo opravdu nic zásadního a přesně tak víme, co od něj můžeme ve všech ohledech očekávat.

Informace pochází od renomovaného indického „leakstera“ Ishana Agarwala a dá se jim tak na 99 % zcela věřit. Většina z nich je sice jen potvrzením minulých úniků, ale aspoň to máme hezky sesumírované dohromady. OnePlus 10 Pro tak dostane 6.7-palcový AMOLED LTPO displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí, stejně jako nový čipset Snapdragon 8 Gen 1. Samozřejmostí pak je i přítomnost LPDDR5 RAM a UFS 3.1 vnitřní paměti, jak se na high-model sluší a patří. Definitivně máme také potvrzenou 5000 mAh kapacitu baterie s 80W SuperVOOC nabíjením a 50W bezdrátovým AirVOOC nabíjením. Plus i zpětné bezdrátové nabíjení.

Hlavní sestava fotoaparátů je samozřejmě opět s puncem legendární značky Hasselblad a zahrnuje 48 Mpx hlavní, 50 Mpx ultra-wide a 8 Mpx senzory. Vše pak ještě doplní 32 Mpx selfie kamerka. Nepřekvapí ani přítomnost stereo reproduktorů nebo systému OxygenOS 12. Rozměry jsou pak na dnešní dobu standardní, 163×73.8×8.5mm. Uvidíme do jaké míry bude podobný základní model, protože se hlavní rozdíly dají čekat jen u rozlišení a velikosti displeji nebo foto-výbavě. Bohužel ale stále netušíme ceny těchto novinek a zda se hned představí i na globálních trzích.