Začátek roku je jako obvykle zasvěcen představovačkám špičkových modulů velké většiny relevantních značek. Ještě v prosinci to na poslední chvíli stihli Xiaomi, kteří nám naservírovali novinkovou trojici. Ta ale tentokrát nezahrnovala Ultra variantu, i když se o ní v předstihu často mluvilo. Sice se často spekulovalo o možném přesunu do designové řady MIX, ale definitivně to nikdo i Xiaomi 12 Ultra nepotvrdil. Možná se tak nakonec přece jen tohoto kousku dočkáme dle původních předpokladů, alespoň si to myslí jen z nejvýznačnějších čínských odborníků.

Tím není nikdo menší než veleznámý „leakster“ Digital Chat Station a podle jeho slov bychom se telefonu mohli dočkat už v únoru. Termín samozřejmě není vybraný nijak náhodně, protože by telefonem firma prý chtěla dát čínským fandům dát novoroční dárek. A oslavy čínského nového roku jak známo letos vypuknou právě 1. února.  S největší pravděpodobností by se opět jako u základní řady prozatím jednalo jen o čínské představení a dostupnost. Na globální Xiaomi 12 Ultra bychom si tak počkali určitě minimálně o pár dalších týdnů déle.

 

Hlavním tahákem Xiaomi 12 Ultra by opět měly být fotoaparáty a model bude mít jen ty nejvyšší ambice. Už dříve se šuškalo o možnosti spolupráce s legendou Leica, kterým vypršelo partnerství s konkurenčním Huawei. Ať už se tyto spekulace potvrdí nebo ne, tak nejvyšší model nové řady Xiaomi bude nabitý tím nejlepším foto-vybavením na trhu. Telefon by údajně měl dostat hned čtveřici senzorů s vysokým rozlišením. Hlavní 50 Mpx Samsung GN5 by tak doplnila trojice 48 Mpx senzorů s pokročilými možnostmi zoomu. Jeden z nich by měl dokonce být super-periskopický.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.