Spekulací a zaručených informací ohledně nové řady OnePlus 10 koluje v poslední době opravdu pořádná porce. I my jsme nedávno informovali o pravděpodobném představení telefonu už 4. ledna, ale tomu tak podle všeho nebude. Dnes se totiž vynořilo oficiálně vypadající teaser video na OnePlus 10 Pro, kde můžeme vidět hezky černé na bílém konkrétní datum představení. Pro jistotu ještě doplněné přesným časem. Video poslal do světa indický tipster Mayank Kumar a ruku do ohně za něho zatím dát nemůžeme. Ale na první pohled vypadá z mnoha důvodů velmi věrohodně.

Pokud by se vše potvrdilo, tak by OnePlus 10 Pro spatřil světla světa 11. ledna 2022 ve 14:00 čínského času. A dá se logicky předpokládat, že spolu s ním by byl představen i základní model. Bohužel není upřesněno, zda se jedná pouze o čínské představení, nebo kompletní globální. Teoreticky je tak stále možné, že se telefon globálně ukáže už o týden dříve. Ale prozatím bych spíš sázel právě na termín 11. ledna, který vypadá mnohem pravděpodobněji. Design telefonu v teaseru je také identický s nedávno publikovanými rendery na serveru 91mobiles.

K vidění toho v teaser videu samotném mnoho není, protože jen potvrzuje dříve zveřejněná fakta. Telefon tak má mít zhruba čtvercový modul zadního fotoaparátu s trojicí senzorů. A samozřejmě nezbytným puncem Hasselblad, kteří se také podílejí na jeho vývoji. Displej, pravděpodobně 6.7-palcový OLED s QHD+ rozlišením a 120 Hz, vypadá zakřivený a „průstřel“ pro selfie kamerku je situován v levém horním rohu. Hardwarová tlačítka a rozložení portů je stejné jako u posledních generací a samozřejmě nepřijdeme ani o ikonické „šoupátko“ Alert Slider. Nu a posledním střípkem je existence telefonu v černé a zelené barvě.