Už v říjnu nám zástupci čínské komety Realme slíbili první opravdu špičkový high-end model, který by měl konečně na trh dorazit někdy v průběhu ledna. Tedy pokud všechno klapne, tak konkrétně 4. ledna 2022. A fanoušci od vlajkového modelu Realme GT2 Pro čekají pomalu zázraky, které tvůrci ještě velmi rádi přikrmují. Firma by se totiž velmi ráda posunula z kategorie nadějných mezi opravdovou smetánku a k tomu jim samozřejmě schází ten správný špičkový model. Jen si za něj asi fandové podle všeho pořádně připlatí.

Už prezident Realme Xu Qi zmiňoval, že jejich vlajkové telefony budou v blízké budoucnosti atakovat hranici 5000 juanů. Tedy v přepočtu kolem 785 dolarů. To nejsou zrovna malé peníze, protože čínské ceny jsou obvykle výrazně pod těmi globálními. Legendární čínský „leakster“ Digital Chat Station pak potvrdil tato čísla i právě pro nadcházející model Realme GT2 Pro. Ale pro přesnost musíme dodat, že telefon pravděpodobně dorazí v několika verzích a není jasné, které konkrétní se toto číslo týká. Laťka je ale opravdu vysoko, protože parádní Xiaomi 12 Pro odstartovalo před pár dny jen za 4699 juanů (738 dolarů).

Ale Realme GT2 Pro souboj rozhodně nevzdává. Svoji cenu si totiž už dopředu dovede obhájit, protože se na výbavě šetřit rozhodně nebude. Kromě 6.7-palcového QHD+ AMOLED displeje se 120 Hz bychom také měli dostat procesor Snapdragon 8 Gen 1. Případně solidní 5000 mAh kapacitu baterie s podporou 65W nabíjení. Hlavní pozornost je ale upřena na fotoaparáty, kde Realme hodlá konečně prorazit. Pomoc k tomu má hlavní senzor s OIS nebo revoluční ultra-wide kamerka se záběrem 150°. Bude to stačit na Xiaomi 12 Pro ? Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.