Dnešek je podle všeho den teaserů, protože se jich vyrojilo opravdu celá řada. Skoro jako by nás výrobci telefonů chtěli ještě na poslední chvíli navnadit na věci příští v roce 2022. Kromě OnePlus 10 Pro nebo Realme GT2 Pro se tak dnes vynořil i malý teaser na chystaný herní model Lenovo Legion Y90. Čínské Lenovo sklízí s herními modely Legion solidní úspěchy i v kategorii telefonů a s novinkou na to tak určitě budou chtít navázat. Nebude se sice jednat o kousek s absolutní high-end, ale i tak by hráči měli zbystřit.

Nový teaser sice nepřináší nic moc nového ohledně parametrů telefonů, ale aspoň se můžeme pokochat designem zadního panelu. Na něm svítí ikonické „Y“ herní řady Legion a je samozřejmě i s RGB podsvícením. Uprostřed zadní strany telefonu je i viditelný „hrb“, podobně jako například u Legion Phone 2 Pro. V něm se skrývá s největší pravděpodobností rozšířený systém chlazení, případně další vychytávky. Představení nového Legion Y90 je podle všeho naplánováno hned na zítřek 1. ledna, takže fandové opravdu nebudou čekat dlouho.

Telefon bude mít i velmi solidní výbavu, ve které bude samozřejmě hrát první housle výborný displej. Má se jednat o 6.92-palcový Samsung E4 AMOLED panel s FullHD+ rozlišením, 144 Hz obnovovací a 720 Hz dotykovou samplovací frekvencí. Kromě toho samozřejmě také s podporou HDR a certifikací proti škodlivému modrému světlu. Procesor Snapdragon 888 už sice není na špici výkonu, ale i tak se jedná o velmi slušný křemíkový kousek pro hráče. Doplní ho pořádná porce LPDDR5 RAM a UFS 3.1 vnitřní paměti, takže se není čeho bát. Solidní by měla být také cena, takže budeme zítra velmi zvědaví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.