Telefony řady Realme GT 2 budou zřejmě těmi prvními, které uvidíme z kraje nového roku. Výrobce si totiž na 4. ledna/januára naplánoval představovačku, na které uvede modely Realme GT 2 a Realme GT 2 Pro. Samozřejmě o obou telefonech se na síti v posledních dnech hodně mluví, ale přece jen větší pozornost věnují tipaři verzi Pro. My se ale dnes podíváme na standardní GT 2, protože právě prošel testy na platformě Geekbench.

Z testovacího výpisu sice mnoho parametrů telefonu Realme GT 2 nevyčteme, ale můžeme aspoň zjistit, jaký procesor jej pohání. Testy prošel telefon s kódovým označením RMX3310 a osmi jádrovým čipsetem z dílen Qualcomm. Jeho maximální takt je 2,84 GHz a má interní označení „lahaina“. To, jak už dobře víme, patří Snapdragonu 888. Procesor při testování doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. Je pravděpodobné, že výrobce přidá i svou nadstavbu Realme UI 3.1. V Single-core testu nasbíral telefon 1136 bodů a ve více jádrovém testu pak 3381 bodů.

Díky těmto informacím můžeme potvrdit, že standardní GT 2 sice nebude vlajkovým strojem, ale stále jde o prémiové zařízení. Kromě toho má za sebou i certifikaceTenaa, NBTC a BIS, proto můžeme doplnit i některé další specifikace. AMOLED displej má úhlopříčku 6,62 palce. Již zmíněný Snapdragon 888 doplní kromě 12 GB RAM také 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má prý kapacitu 5000 mAh a podporu 65 W nabíjení. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem a dále s 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix senzorem. Další parametry se jistě už za pár dnů dozvíme při oficiálním představení.