Příští rok zahájíme docela slušnou jízdou s novinkovými telefony. Na své uveden totiž čekají modely značky Realme, iQOO a OnePlus. V případě společnosti OnePlus je ale takto brzké uvedení vlajkového telefonu OnePlus 10 Pro poměrně překvapením. Každopádně zajímavých telefonů není nikdy dost a novinkový model OnePlus mezi takové stroje rozhodně patří.

Informace o chystaném telefonu OnePlus 10 Pro totiž na síti sdíleli nejen tipaři, ale se svou trochou do mlýna přišel i CEO společnosti OnePLus, pan Pete Lau. Kromě toho má telefon za sebou také několik certifikací, mezi kterými nechybí ani ta, které schválila jeho baterii a nabíjení. Jde o čínskou certifikaci 3C, kterou telefon prošel s modelovým označením NE2210. Z výpisu vyčteme, že telefon podporuje velmi rychlé kabelové nabíjení s výkonem až 80 W. V praxi to znamená, že OnePlus 10 Pro je zatím prvním modelem společnosti s takto rychlým nabíjením.

Kromě toho je potvrzená i baterie s kapacitou 5000 mAh a podpora bezdrátového nabíjení s výkonem 50 W. V rámci dalších specifikací samozřejmě také víme, že telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a operačním systémem je Android 12. Dále se můžeme těšit na 6,7 palcový AMOLED LTPO displej s dynamickou obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz a QHD+ rozlišením. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem a cosi se proslýchá i o optice Hasselblad. Přední kamera má údajně rozlišení 32 MPix. Na další podrobnosti si počkáme už jen pár dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.