Příští rok zahájíme docela slušnou jízdou s novinkovými telefony. Na své uveden totiž čekají modely značky Realme, iQOO a OnePlus. V případě společnosti OnePlus je ale takto brzké uvedení vlajkového telefonu OnePlus 10 Pro poměrně překvapením. Každopádně zajímavých telefonů není nikdy dost a novinkový model OnePlus mezi takové stroje rozhodně patří.

Informace o chystaném telefonu OnePlus 10 Pro totiž na síti sdíleli nejen tipaři, ale se svou trochou do mlýna přišel i CEO společnosti OnePLus, pan Pete Lau. Kromě toho má telefon za sebou také několik certifikací, mezi kterými nechybí ani ta, které schválila jeho baterii a nabíjení. Jde o čínskou certifikaci 3C, kterou telefon prošel s modelovým označením NE2210. Z výpisu vyčteme, že telefon podporuje velmi rychlé kabelové nabíjení s výkonem až 80 W. V praxi to znamená, že OnePlus 10 Pro je zatím prvním modelem společnosti s takto rychlým nabíjením.

Kromě toho je potvrzená i baterie s kapacitou 5000 mAh a podpora bezdrátového nabíjení s výkonem 50 W. V rámci dalších specifikací samozřejmě také víme, že telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a operačním systémem je Android 12. Dále se můžeme těšit na 6,7 palcový AMOLED LTPO displej s dynamickou obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz a QHD+ rozlišením. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem a cosi se proslýchá i o optice Hasselblad. Přední kamera má údajně rozlišení 32 MPix. Na další podrobnosti si počkáme už jen pár dnů.