Rok 2022 má být podle analytiků opět zasvěcen většímu nástupu ohebných telefonů, ke kterým by se také mělo dostat už i více značek. Jednou z prvních pak bude rozhodně Honor, protože debut jejich vůbec prvního ohebného modelu Magic V se očekává hned v lednu. Firma nám už také pár dnů zpátky naservírovala i teaser s prvním pohledem na design, ale o parametrech zatím oficiálně panuje ticho. Naštěstí máme i zasvěcené čínské „leakstery“. K těm nejznámějším patří Digital Chat Station a z jeho dílny dnes dorazily i další novinky ohledně právě Magic V.

Podle těchto informací bude Honor Magic V vůbec prvním ohebným telefonem se Snapdragonem 8 Gen 1. Hlavní porce novinek je ale zaměřená na chloubu telefonu, tedy displeje. Oba by samozřejmě měly být s OLED panely, přičemž hlavní vnitřní pak má mít 120 Hz obnovovací frekvenci. Externí se spokojí s 90 Hz frekvencí, ale zvláštností bude zakřivená hrana na pravé straně. Jinak dostaneme u telefonu také hned dvě selfie kamerky, obě v „průstřelech“ displejů. Na tom externím je situována na ose displeje a u vnitřního je pak v pravém horním rohu.

Další výbava pak má zahrnovat trojitý systém zadních fotoaparátů, kde bude dominovat 50 Mpx hlavní senzor. O těch ostatních ale zatím nepadlo ani slovo. Stejně tak netušíme reálnou kapacitu baterie, ale už aspoň víme přítomnost 66W nabíjení. Telefon samozřejmě poběží na firemní nadstavbě Magic UI a systém bude založen na Androidu 12. Na všechno ostatní včetně ceny si ale ještě pár týdnů budeme muset počkat. A když už jsme u ohebných telefonů značky Honor, tak musíme zmínit i spekulace o možném dalším kousků. Podle všeho možná nakonec přece jen pracují na jednom „véčkovém“…