Včerejšek byl pro fanoušky společnosti Xiaomi, tedy alespoň pro ty čínské, velkým svátkem. Svou premiéru totiž odehrály vlajkové telefony Xiaomi 12 a 12 Pro a také prémiový stroj Xiaomi 12X. Tak trochu v jejich stínu ale došlo i na uvedení hodinek Xiaomi Watch S1 a TWS sluchátek Buds 3. Vzhledem k tomu, že obě nositelnosti patří do kategorie zajímavých, v rychlosti si shrneme jejich parametry.

Xiaomi Watch S1

Čerstvě představené hodinky Xiaomi Watch S1 jsou asi ty nejlepší, které čínský výrobce zatím uvedl na trh. Mají sice design klasického chronometru, ale jejich konstrukce i specifikace jsou prémiové. AMOLED displej je kruhový s úhlopříčkou 1,43 palce. Obrazovka je dotyková s jemností 326 ppi a kryje ji safírové sklo. Výrazný rám je vyrobený z nerezové oceli a na pravé hraně leží dvě korunky pro rychlejší ovládání. Řemínek má dvě varianty, první z nich je vyrobená z kůže, druhá z fluorové pryže.

Mezi funkcemi hodinek najdeme až 117 sportovních režimů, monitoring spánku, tepové frekvence a okysličení krve. Pro bezkontaktní platby je připraveno NFC a nechybí ani podpora volání přes Bluetooth a dvoupásmová GNSS pro určování polohy. Baterie má kapacitu 470 mAh a prý vydrží na jedno nabití až 12 dní provozu, nebo až 24 dní v pohotovostním režimu. Na čínském trhu přijdou Xiaomi Watch S1 s pryžovým řemínkem na 1099 jüanů (173 dolary). Verze s koženým řemínkem stojí 1199 jüanů (188 dolarů). Prodeje začínají 31, prosince/decembra a pro první kupující je připravena sleva 50 jüanů (zhruba 8 dolarů) .

Xiaomi Buds 3

Nová TWS sluchátka, přestože o nich můžeme hovořit jako o standardním modelu, nabízejí funkci aktivního potlačení hluku až 40 dB ve třech režimech. Mají i odolnost vůči vodě podle certifikace IP55, dotykové ovládání a podporu Hi-Fi audio. Dají se také zároveň připojit ke dvěma různým zařízením. Xiaomi tvrdí, že s vypnutým ANC mají sluchátka výdrž až 7 hodin a při průběžném dobíjení v boxu až 32 hodiny. Box lze nabíjet jak přes USB-C, tak i bezdrátově pomocí jakékoli Qi nabíječky. Hmotnost jednotlivých sluchátek je 4,6 gramu a váha dobíjecího boxu je 52 gramy. Sluchátka jdou na trh v barvě černé a bílé, předprodeje už běží a vlastní prodeje startují 31. prosince/decembra. Cena sluchátek je 499 jüanů, což je zhruba 78 dolarů. I zde je pro první kupující připravená sleva 50 jüanů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.