Včerejší představovačka nám naservírovala nové high-end modely řady Xiaomi 12  a telefony samozřejmě mají jen ty nejvyšší ambice. Na kompletní specifikace trojice nových modelů jsme se podrobně mrknuli už včera, ale i dnes jde samozřejmě o hlavní novinku posledních dní. A netrvalo ani dlouho, aby zástupci Xiaomi začali svoji novinku srovnávat s jablečnou konkurencí. Ostatně obdiv čínských firem k produktům Apple je stále velmi zřetelný a prostupující velmi často celým marketingem. Takže podobná srovnání jsou na denním pořádku nejen od velkých značek. Ale Xiaomi k němu tentokrát mají alespoň pořádný důvod.

Sám velký šéf firmy, Lei Jun, si neodpustil vzletná slova právě v rozhovoru o porovnání základních modelů Xiaomi 12 a iPhone 13. Podle něj je podrobná srovnávací analýza pro novinku od Xiaomi velmi příznivá. A při pohledu na výčet parametrů se s ním v zásadě dá i souhlasit. Xiaomi 12 má náskok v lepším 120 Hz displeji, lepší baterii a i několikanásobně vyšší úrovni nabíjecích možností. Šéf Xiaomi zmiňuje i vysokou kvalitu zvuku, ale na to si asi budeme muset počkat až do konkrétních recenzí. Hlavním trumfem je ale samozřejmě cena, protože 580 dolarů za základní model je při pohledu na parametry parádních. Tedy v Číně…

A v Xiaomi rozhodně neplánují usnout na vavřínech. Včera totiž oznámili zásadní navýšení investic do vývoje. Před dvěma lety poslali do světa zprávu o investičních plánech pro příští pětiletku ve výši 50 miliard juanů (asi 7.5 miliardy dolarů), ale aktuálně vše zdvojnásobili na závratných 100 miliard juanů. Další velmi dobrou zprávou je i odklon od pokryteckého vynechávání nabíječek v balení telefonů. Jak Xiaomi 12, tak i Xiaomi 12 Pro dostanou hezky do balení odpovídající nabíječku (67W nebo 120W) a USB Type-C kabely. U odlehčeného Xiaomi 12X je pak na výběr mezi „ekologickou“ verzí a balením s nabíječkou.