Vůbec první ohebný telefon značky Honor už nám pomalu klepe na dveře, protože většina analytiků očekává jeho lednové představení. Oproti původním předpokladům ale nepůjde o Honor Fold, ale o Honor Magic V. Tento název na první pohled jednoznačně evokuje „véčkový“ design telefonu, ale to se nakonec nepotvrdilo. Dnes totiž firma představila veřejnosti zhruba minutové teaser video, ze kterého máme jasně možnost vidět design této novinky. A „véčko“ to rozhodně nebude, protože půjde o klasickou otvírací „knížku“ podobnou třeba Samsungu Galaxy Z Fold 3.

Teaser video je sice (záměrně) velmi tmavé a odhalující opravdu jen kontury bez extra detailů, ale i tak se toho dá spousta vyčíst. Honor Magic V bude mít evidentně velmi protažený externí displej se zakřivenými okraji a průstřelem pro selfie kamerku na ose displeje. Mechanický zavírací kloub vypadá poměrně masivně a budeme zvědavi, zda vyrovná pokrok a skvělé vlastnosti nedávného Oppo Find N. Dále je pak viditelný i vystupující modul zadního fotoaparátu na zadní nezakřivené straně zavřeného telefonu. Designově vše na první pohled vypadá velmi štíhle a elegantně, ale musíme samozřejmě počkat na finální produkt.

Toho se asi dočkáme někdy v průběhu ledna a sám šéf Honoru, Zhao Ming, nám slíbil špičkové high-end vybavení telefonu. Takže se určitě opět dočkáme čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, ale další specifikace jsou zatím zcela ve hvězdách. A když už jsme tak u novinek značky Honor, tak se do konce roku dočkáme ještě jednoho nového kousku. Mělo by se jednat o Honor 60 SE a podle všeho bude představen přímo na Silvestra. A řada Honor 60 by tak konečně mohla být kompletní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.