Tak už zítra to vypukne. Ano, na zítřek Xiaomi naplánovala představovačku pro své nové vlajkové telefony řady Xiaomi 12. Víme, že kromě standardního modelu a Xiaomi 12X bude debutovat i model Xiaomi 12 Pro. A jak bývá dobrým zvykem, tipaři i samotný výrobce před uvedením nových strojů probírají jejich hlavní specifikace a také design. My se tak můžeme na poslední chvíli podívat na to, co nabídne vlajkový Xiaomi stroj v Pro verzi.

Design modelu Xiaomi 12 Pro jsme už měli možnost prověřit, ale šlo jen o pohled na telefon v ochranném pouzdře. Nyní si ale můžeme prohlédnout několik renderovaných snímků telefonu ve všech barevných variantách, ve kterých půjde do prodeje. Navíc se na čínské síti se snímky objevil i souhrn hlavních parametrů. Takže pojďme na to. Z obrázků je zřejmé, že na trh půjde telefon v barvě černé, růžové, zelené a modré. Design je dosti podobný standardnímu modelu, ale senzory fotoaparátu a tlačítka na hraně jsou o něco větší.

Hlavní parametry

AMOLED LTPO displej má úhlopříčku 6,73 palce a rozlišení 3200 ×1440 pixelů. Adaptivní obnovovací frekvence se pohybuje v rozmezí od 1 Hz až po 120 Hz. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední 32 MPix kameru. Hlavní fotoaparát leží v obdélníkovém modulu, kdy je jeden senzor velký a dva menší. V modulu je i LED blesk. Přes svou rozdílnou fyzickou velikost mají všechny tři senzory rozlišení 50 MPix. Primárním snímačem je Sony IMX707, který jsme si nedávno podrobně popsali. Druhý senzor funguje jako teleobjektiv a je jím Samsung S5KJN1 a poslední snímač je širokoúhlý se záběrem 115°.

Opakovat, že telefon pohání vlajkový Snapdragon 8 Gen1 asi nemusíme. Doplní jej až 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Obě paměti mají být vylepšené. Baterie má kapacitu 4600 mAh a podporu 120 W kabelového nabíjení. Tipaři ale hovoří i o 50 W bezdrátovém a 10 W reverzním nabíjení. Prý nebudou chybět ani čtyři reproduktory Harmon Kardon a operačním systémem bude Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.