Už na příští týden má značka Realme naplánovanou prezentační akci, na které uvede svůj vlajkový telefon Realme GT 2 Pro. Je proto jasné, že s informacemi o tomto stroji se doslova roztrhl pytel. Hlavní parametry jsme si sice mohli ověřit díky certifikačním výpisům Tenaa, ale ty nejzajímavější potvrdily také oficiální upoutávky a dokonce je sdílí na čínské síti i Xu Qi, viceprezident a šéf globálního marketingu Realme.

Nejdřív se podíváme na to, co o modelu Realme GT 2 Pro říká Xu Qi. Jeho první příspěvek na Weibo je vlastně jen jakási číselná řada, konkrétně „32161440“. Nejde ale o nějaká obyčejná čísla jdoucí po sobě, je to totiž rozlišení displeje chystaného telefonu. V přepisu to pak vypadá takto: 3216 × 1440 pixelů. Z oficiálních upoutávek ale můžeme zjistit i další podrobnosti o obrazovce.

Jde o AMOLED LTPO displej druhé generace s adaptivní obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. To tedy znamená, že jde o zatím nejlepší použitou obrazovku v historii značky Realme. Tipaři dále odhadují, že výrobce použil i novou technologii rozpoznávání otisků prstů u senzoru pod displejem. Odezva senzoru je 75 ms a proslýchá se, že kromě autentifikace otisku snímač podporuje i detekci tepové frekvence. Dodejme ještě, že úhlopříčka obrazovky je 6,7 palce a v „díře“ v levém horním rohu leží 32 MPix přední kamera. K dalším vlajkovým parametrům patří například i procesor Snapdragon 8 Gen1 s až 12 GB RAM a až 1 TB vnitřní paměti. Zkrátka a dobře Realme si na svém prvním vlajkovém stroji dalo opravdu záležet.