O velmi předčasném představení nové high-end řady telefonů OnePlus se hovoří už velmi dlouho. Podle obvyklých mezigeneračních mezer bychom se dočkali někdy v dubnu, ale časy se mění. Cykly se jednoznačně zkracují a firma hodlá přímo začít bojovat s hlavní konkurencí, která je také nažhavená na lednové, maximálně únorové termíny. Právě o lednovém termínu se spekulovalo i u modelů řady OnePlus 10 a vypadá to na velmi brzké datum. Podle všeho k představení telefonů totiž dojde už 4. ledna 2022. Takže v podstatě za týden bychom měli mít nové telefony OnePlus.

Vše je založeno na aktuálním vyjádření firmy na čínské sociální síti Weibo, kde oznámili, že OnePlus 10 Pro bude možné předobjednat už právě od 4. ledna. K těmto předprodejovým registracím budou v Číně i pořádně hodnotné dárky a slevy (až kolem 160 dolarů), ale to se asi do světa nedostane. Každopádně by globální představení mělo následovat velmi záhy, takže by teoreticky neměla být žádná extra prodleva. Nikde se sice nezmiňuje základní modely OnePlus 10, ale dá se logicky předpokládat, že na představení nebude chybět. Tak už můžeme jen doufat v solidní ceny…

Veškeré dostupné spekulace o parametrech telefonů jsou také zaměřeny hlavně na vyšší Pro variantu. Ta by měla dorazit s LTPO 2.0 AMOLED displejem s velkou úhlopříčkou 6.7-palce a jemným QHD+ rozlišením. Na úrovni pak má být i trojitý systém hlavního fotoaparátu se 48 Mpx hlavním senzorem, 50 Mpx ultra-wide kouskem a 8 Mpx telefoto s 3x zoomem. Poprvé by se také telefony OnePlus měly představit s novým OxygenOS, který byl integrován s ColorOS od Oppo. Reakce jsou zatím spíše negativní, ale třeba nás ještě tvůrci příjemně překvapí.